top of page

ALBÜMLER

Ters Kronolojik Sıra ile

FETİBLUE BAND : KUŞ EKMEĞİ

Label: Lin Records ‎

Yayınlanma Tarihi: 21 Aralık 2018

Çağlayan Yıldız’ın basçı olarak yer aldığı Fetiblue Band'in ilk albümü, Türkiye'nin Blues ve Rock alanında başarılı gitarist ve vokalistlerden biri olan Feti Çağlayan'ın yıllar içinde olgunlaştırdığı bir proje.

Albümün düzenlemeleri Feti Çağlayan ve Cem Tuncer’e; kaydı ise Ahmet Uçak ve Erim Arkman’a ait. Arkman aynı zamanda ENC Studios’da albümün mastering çalışmasını da üstlenmiş.

Çağlayan Yıldız, bu albümde kendi tasarımı olan Özgür Turan Bas'ını çalıyor.

Tolga Tüzün Trio :

Tales of Angst, Numbness and Hypertension

Label: Bilgi Music ‎

Yayınlanma Tarihi: 20 Ocak 2018

Çağlayan Yıldız’ın basçı olarak yer aldığı Tolga Tüzün Trio'nun “Tales of Angst, Numbness and Hypertension” adlı albümü çıktı. Seçkin müzik marketlerde ve dijital platformlarda bulabilirsiniz.

Tolga Tüzün-piano; Çağlayan Yıldız-bass; Can Kozlu-drums; Engin Recepoğulları-tenor sax. Producer: Oğuz Büyükberber Recordings: Arda Keremoğlu, Can Bora Genç Mix: Tolga Tüzün Mastering: Hakan Kurşun

Çağlayan Yıldız, bu albümde kendi tasarımı olan Özgür Turan Bas'ını çalıyor.

Oğuz Büyükberber Quintet : Off Monk

Label: Kabak&Linn ‎

Yayınlanma Tarihi: 31 Mart 2017

Çağlayan Yıldız’ın basçı olarak yer aldığı Oğuz Büyükberber Quintet’in Monk parçalarını yorumladığı “Off Monk” albümü çıktı. Seçkin müzik marketlerde ve dijital platformlarda bulabilirsiniz. Oğuz Büyükberber-bass clarinet; Tobias Klein-bass clarinet; Tolga Tüzün-piano; Çağlayan Yıldız-bass; Can Kozlu-drums Recorded in BİLGİ Music Studios by Utku Sahin, mixed by Tolga Tüzün, mastered by Hakan Kurşun

Çağlayan Yıldız, bu albümde Murat Sezen Custom Fretless Bas'ını çalıyor.

Çağan Irmak : Benim Adım Feridun

Label: Sony Music

Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2016

Çağlayan Yıldız, Çağan Irmak’ın “Benim Adım Feridun” adlı 2016 filminin 16 Nisan 2016’da İstanbul Babajim Stüdyoları’nda gerçekleştirilen müzik kayıtlarında basçı olarak yer aldı. Müzik direktörlüğünü Çiğdem Erken’in üstlendiği grupta “Kirpi" Bülent” Altınbaş(klarinet), Volkan Polat(gitar), Ercüment Orkut(piyano),  Ediz Hafızoğlu(davul) gibi Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri vardı.

Çağlayan Yıldız, bu albümde Murat Sezen Custom Fretless Bas'ını çalıyor.

Aklan Akdağ : “Tutunmadan Akıyorum”

Label: Kalan Müzik‎

Yayınlanma Tarihi: 16 Haziran 2015

Çağlayan Yıldız’ın düzenlemelerini yaptığı, gitarlarını ve baslarını çaldığı Aklan Akdağ’ın “Tutunmadan Akıyorum” adlı albümü Kalan Müzik etiketiyle çıktı. Albümde Sumru Ağıryürüyen(voc), Derya Türkan(kemençe), İmer Demirer(tpt), Oğuz Büyükberber(cl), Engin Recepoğulları(sax),Barış Yazıcı(tpt), Emre Kayhan(tbn), Cihat Akyıldız(g), Özer Arkun(vcl), Can Kalaycıoğlu(bağlama), Ediz Hafızoğlu(dr), Tolga Gürkey(prc), Deniz Ilgar(mix) gibi müzisyenlerden oluşan dev bir kadro yer aldı.

Çağlayan Yıldız, bu albümde kendi tasarımı olan Özgür Turan Bas, Murat Sezen Custom Fretless Bas, Murat Sezen Akustik ve Elektrik gitarları çalıyor.

Şevval Sam : Tango

Label: Kalan Müzik‎

Yayınlanma Tarihi: 15 Aug 2013

Çağlayan Yıldız’ın  (tracks: 5, 9 ,10, 11) düzenlemelerini yaptığı; gitarları, bas ve synthesizer'larını çaldığı Şevval Sam’ın “Tango” adlı albümü Kalan Müzik etiketiyle çıktı.

Bu düzenlemelerde 

Track 5: Erkin Onay (keman), Tolga Salman (bandoneon), Cem Güngor (trombon), Doruk Gönentür (trompet)

Track 9: Erkin Onay (keman), Kubilay Gürbüz (bas klarinet, klarinet), Aslıhan Güngör (arp)

Track 10: Göksun Çavdar (klarinet) Adnan Karaduman (keman) ve Yaylı grubu, Timur Atasever (viyolonsel)'den

oluşan bir kadro yer aldı.

Çağlayan Yıldız, bu albümde Murat Sezen Custom Fretless Bas, Murat Sezen Akustik ve Elektrik gitarları çalıyor.

Trio Mrio  2

Label: Pasaj Müzik

Yayınlanma Tarihi: 17 Kasım 2013

Sarp Maden(gitar), Çağlayan Yıldız(bas), Volkan Öktem(davul) gibi Türkiye’nin önde gelen üç müzisyenini bir araya getiren Trio Mrio'nun 2. albümü, Sarp Maden (Tracks 1,2,3,6,8,10) ve Çağlayan Yıldız (Tracks 4,7,9,11,12) bestelerinden oluşuyor

Medcezir : Ebb and Flow”

Label: Trytone

Yayınlanma Tarihi: 1 Eylül 2009

Çağlayan Yıldız'ın 4 besteciden biri olarak yer aldığı "Medcezir – Ebb and Flow” projesinin CD'si Hollanda’da Trytone plak şirketinden yayınlandı.

Albümün 2. Track'i, Çağlayan Yıldız'ın kendi geliştirdiği grafik notasyon sistemini efektif olarak kullandığı bir beste.

CD, uluslarası bir proje olan "Medcezir – Ebb and Flow” projesinin 1 haftalık turne sonrasında girdiği stüdyo kayıtlarından oluşuyor. Amsterdam’lı Axyz Ensemblei ile Türk besteciler Selim Doğru, Gökçe Altay, Oğuz Büyükberber, Çağlayan Yıldız’ın işbirliğinden oluşan projede, yorumcu olarak Erkan Oğur, Oğuz Büyükberber, Fahrettin Yarkın, Murat Tokaç, Kemal Dinç, Alper Kekeç yer alıyor.

TOLGA TÜZÜN : NiX

Label: Kalan Müzik

Yayınlanma Tarihi: 2000

Piyanist/ besteci Tolga Tüzün'ün, Türkiye'de bestecilik ve orkestrasyon alanında bir ilk olan ve kuşağının en önemli caz müzisyenlerini bir araya getiren bu çalışmasında, Çağlayan Yıldız perdesiz bas (Track 3) ve gitar ve gitar synthesizer (Track 3) çalıyor.

GRUP GÜNDOĞARKEN : 1999

Label: Universal Music

Yayınlanma Tarihi: 2000

Çağlayan Yıldız ve Oğuz Büyükberber'in tüm düzenlemeleri yaptığı bu albümde, Çağlayan Yıldız tüm gitar, bas gitar,gitar synthesizer'larda,Oğuz Büyükberber klarinet/bas klarinet,melodika, blok flüt, synthesizer'larda, Can Kozlu davulda, Baki Duyarlar piyanoda, Yahya Dai saksofon ve flütlerde, Alper Maral bas trombonda, Yavuz Darıdere Hammond ve trompette, Engin Gürkey vurmalılarda yeraldı.

Oğuz Büyükberber : Velvele

Label: Ada Muzik

Yayınlanma Tarihi: 2000

Oğuz Büyükberber'in kendine has ses dünyasının belgelenmesi olan bu albümde Çağlayan Yıldız gitar ve perdesiz bas çalıyor. Oğuz Büyükberber'in bas klarinet, tuşlular, elektronikler, blok flüt çaldığı albümde Sibel Köse (vokal), Alper Maral (ses), Mike Wilkens (tenor ve soprano sax), Yahya Dai (alto sax), Ümit Onartan (sopranino sax ve ses), Tolga Tüzün (tuşlular), Alpay Dinletir (perküsyon), Volkan Öktem (davul) yer alıyor.

Barış Manço ‎: Mançoloji

Label: Emre

Yayınlanma Tarihi: 1999

Çağlayan Yıldız, Barış Manço'nun bu son albümünde Akustik ve Elektrik gitarlarda yer aldı.

GRUP GÜNDOĞARKEN : MEST OF

Label: Ada Müzik

Yayınlanma Tarihi: 1999

Çağlayan Yıldız ve Oğuz Büyükberber'in düzenlemeleri yaptığı bu albümde, Çağlayan Yıldız tüm gitar, bas gitar,gitar synthesizer'larda,Oğuz Büyükberber klarinet/bas klarinet,melodika, blok flüt, synthesizer'larda, Can Kozlu davulda, Hasan Esen keman ve kemençede, Vassiliki Papageorgiou ise vokallerde yeraldı.

AYŞEGÜL : GÜZ

Label: Kalan Müzik

Yayınlanma Tarihi: 5 Ağustos 1998

Modern bir Türk Halk Müziği uyarlaması. Yoğun bir rock,funk, jazz,new age etkisi taşıyor. Tüm düzenlemeler Çağlayan Yıldız ve Oğuz Büyükberber'e ait.

 

Bu albümde tüm gitar, bas gitar, gitar synthesizer'ları Çağlayan Yıldız, tüm klarinet/ bas klarinet, melodika, blok flüt, synthesizer'ları Oğuz Büyükberber, davulları Volkan Öktem,bağlamaları Engin Arslan, piyanoyu Baki Duyarlar çalıyor. Hem caz hem de Türk Halk Müziği dinleyicilerinden oldukça olumlu eleştiriler aldı.

Durgâ With Vassiliki Papageorgiou: The Silk Road

Label: Music-Box

Yayınlanma Tarihi: 1998

Çağlayan Yıldız'ın tüm gitar ve gitar synthesizer'ları çaldığı bir Türk- Yunan projesi.

Bu albümde, Çağlayan Yıldız'ın dört bestesi yer aldı ve bunlardan birisi Meriç Nehri üzerine bir belgeselin müziği olarak kullanıldı.

Nikiphoros Metaxas'ın müzik direktörlüğü yaptığı albümde,Vasiliki Pappageorgiou vokalde,Oğuz Büyükberber klarinet/ bas klarinet, blok flütlerde, Hasan Esen keman ve kemençede, İlker Özalp basta, Can Kozlu davulda, Engin Arslan bağlamalarda, Nikos Krallis buzukide, Uğur Işık viyolonselde, Vahit Anadolu vurmalılarda, Cihan Yurtçu da kavalda yer aldı.

 

Yunanistan'da büyük ilgi gören albüm ne yazık ki Türkiye'de basılmadı.

Oğuz Büyükberber&Çağlayan Yıldız : AZ

Label: Ada Müzik

Yayınlanma Tarihi: 5 Ağustos 1998

Oğuz Büyükberber’in klarinet ve bas klarinette, Çağlayan Yıldız’ın ise gitar ve bas gitarda yer aldığı “AZ” isimli albüm, tamamen serbest doğaçlama, tamamen yazılı, ve yazı ile serbest doğaçlamanın iç içe geçtiği 16 parçadan oluşuyor. ve İstanbul Stüdyo 18’de Levent Büyük tarafından kaydedildi.

Trio Mrio   1

Label: Kalan Müzik

Yayınlanma Tarihi: 29 Mart 1998

Sarp Maden(gitar), Çağlayan Yıldız(bas), Volkan Öktem(davul) gibi Türkiye’nin önde gelen üç müzisyenini bir araya getiren Trio Mrio'nun ilk albümü, Sarp Maden (Track 1,3,6,9,10) ve Çağlayan Yıldız (Track 2,4,5,7,8,11,12) bestelerinden oluşuyor.

bottom of page