top of page

Yeni Grup: “Centrifuge”

Güncelleme tarihi: 12 Nis 2020

Çağlayan Yıldız, davulcu Şenol Küçükyıldırım’ın yeni grubu“Centrifuge”da gitarist  ve basçı olarak yer alıyor. Grubun diğer elemanları gitarist Cihan Mürtezaoğlu ile trompetçi Can Uygan. Grup konserlerini İstanbul’un Karga, Peyote gibi underground mekanlarında sürdürüyor.

Amerika`da Cecil Taylor, Ornette Coleman ve John Cage gibi avantgarde müziğin önde gelen üstatlarıyla birlikte çalışan Şenol Küçükyıldırım, yeni grubuyla “tını temelli serbest doğaçlama müziğe” yeni bir boyut getiriyor. Weed, Inwards, Soundness ve MotherTongue konserleriyle büyük yankı uyandıran ve en son geçen yaz 22. İstanbul Caz Festivali`nde izlediğimiz Küçükyıldırım grup üyeleriyle birlikte yine seslerin sınırlarında gezinerek keşfedilmemiş olanın izini sürüyor.

22 & 23 Kasım`da Kadıköy Karga`da grubun yeni albümü “now/is/a fairytale/far/away”in tanıtımını gerçekleştiren “Centrfigue”ün yeni albümünün hikayesi “Bağımsız Gör`seller Kolektifi”nce filme alındı. Serbest izleme yapılabilecek sergi kapsamında Emel Özcan`ın kişisel sergisi de izleyicilere sunulacak ve Centrifuge`ın canlı performansı da izleyicilerle buluştu.

“now/is/a fairytale/far/away” beş parçadan oluşan bir albüm; 1 now, 2 is, 3 a fairytale, 4 far, 5 away. Albümün filmi ise yaklaşık 75 dakikalık bir çalışma. “Bağımsız Gör`seller” film ekibi Alp Giray Tabakoğlu, Emel Özcan, Mehmet Çetine, Yunus Tabakoğlu, Beste Balta ve Şenol Küçükyıldırım`dan oluştu.
6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page